Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wędliny jak za dawnych czasów ...

2022-02-14
Wędliny jak za dawnych czasów ...

Wędliny jak za dawnych czasów…

Wyobraź sobie wieś z dawnych czasów. Bez asfaltowych dróg, z drewnianymi domami oraz końmi zamiast samochodów. Gdzie jedzenie było naturalne, pełne smaku i aromatu. Często przy jego przygotowaniu pomagała cała rodzina. Tak też było w przypadku wędzenia mięsa. Wędliny wędzono w specjalnie budowanych obok domu wędzarniach – to nic nowego. Z powodzeniem obecnie niektórzy wyrabiają wędliny w ten sam sposób na własne potrzeby.

Wędzenie trwało nawet kilka dni, a gotowe pęta kiełbas zawieszano nad kuchnią kaflową. Dzięki temu mięso pozostawało cieple, nie wilgotniało, a tym samym nie psuło się. W całym domu roztaczał się zapach szynki, kiełbas i innych wyrobów.

A co z solą?

Sól również odegrała w tamtych latach ważną rolę. Zasalano na potęgę. Oprócz zwykłego mięsa solono również ryby, biały ser, warzywa korzeniowe i grzyby. Przed spożyciem, produkty należało dobrze wymoczyć, aby usunąć nadmiar soli. Takie sposoby były całkiem sprytne, bo z czasem okazało się, że solenie unieszkodliwia większość drobnoustrojów.

Tradycyjne wędzenie

Chociaż minęło już tyle czasu – my niezmiennie działamy zgodnie z tradycją staropolskiego wędzenia. Z tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Zaczerpniętą od naszych dziadków. To oni nauczyli nas czym jest prawdziwy smak, jak go odnaleźć w jedzeniu. Takie wędliny jak za dawnych czasów odnajdziesz w naszym sklepie internetowym wedliny.pl – szczególnie polecamy te 100% naturalne

Naturalne – to produkty, które wyróżnia bardzo krótki skład, wyłącznie naturalne składniki i najwyższej jakości mięso bez dodatku konserwantów. Są wyrabiane zgodnie ze staropolską recepturą. W naszym zakładzie zachowujemy od lat tradycyjne metody produkcji oparte między innymi na naturalnym wędzeniu drewnem i starannym doborze przypraw. Po co komplikować to, co z natury smaczne i dobre? Nie stosujemy żadnych sztucznych konserwantów, barwników czy wypełniaczy, co decyduje o niepowtarzalnym smaku i aromacie naszych wyrobów.

Swojskie wyroby prosto z Podhala

Nasze mięso jest starannie selekcjonowane, aby każdy mógł cieszyć się jego niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Dzięki temu na Twoim talerzu lądują produkty z najwyższej półki. Odkryj z nami tradycyjne smaki prosto z gór. Wszystkie produkty znajdziesz na wedliny.pl

Maria Gąsienica, Gaździna z Podhala

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 58 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
OK
2024-03-29
Bardzo dobre wędliny w bardzo dobrych cenach. Polecam .
pixel